Rowery górskie

Kupując rower górski możemy się nie lada nagłowić. Rodzajów rowerów dostępnych na rynku jest dość sporo. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady oraz zalety. To czy wybrany przez nas rower będzie na nas odpowiedni, zależy od tego czy zdajemy sobie sprawę z tego, do czego chcielibyśmy roweru górskiego używać. Warto tutaj podkreślić również fakt, że jeżeli wybierzemy rower, którego możliwości będą zdecydowanie przekraczać nasze umiejętności, zwyczajnie za niego przepłacimy.

Aby wybrać właściwy rower górski, powinniśmy wiedzieć przynajmniej tyle, jakie podstawowe kategorię rowerów występują.

Kategorie rowerów górskich:

– rowery górskie ATB – są to tak zwane górale. Rowery te przeznaczone są przede wszystkim do jazdy po drogach ziemnych, mając tutaj na uwadze drogi wiejskie oraz leśne o niezbyt dużym stopniu trudności. Główną cechą tych rowerów jest względnie niska waga, ilość przerzutek przeciętnie od 18 do 21 oraz brak amortyzacji, lub występujący amortyzator w przednim widelcu ale o niewielkim skoku.

– MTB – rowery te pozwalają na pokonywanie tras o znacznie większym stopniu trudności niż rowery ATB. Amortyzator jest umieszczony w przednim widelcu i amortyzator ten, ma dużo większy skok niż w ATB. Amortyzacja czasem występuje również z tyłu, ale zazwyczaj w niewielkim zakresie i jej główną rolą jest niwelowanie drgań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *