Rowery MTB 29 cali

Rower MTB jest to najbardziej popularny obecnie rodzaj roweru, który wchodzi w skład obszernej grupy zwanej rowerami górskimi. Rowery górskie zwane popularnie góralami, to nie jest tylko jeden rodzaj. Obecnie występuje bardzo wiele odmian tego jednośladu. Najbardziej popularne na rynku są to:

– MTB;

– ATB;

Rowery górskie MTB charakteryzują się tym, że są najbardziej wszechstronnymi rowerami. Dla przykładu rowery DH są przystosowane głównie do zjazdów, zdecydowanie gorzej się nimi podjeżdża i pokonuje długie trasy. Wspomniane ATB są to rowery posiadające cechy roweru górskiego, ale zazwyczaj pozbawione amortyzacji.  MTB natomiast ma przede wszystkim służyć do pokonywania długich tras w terenie.

Rowery MTB 29-cio calowe są to rowery, które ze względu na rozmiar kół są przeznaczone dla osób wyższych lub takich, które zdecydowanie cenią sobie komfort jazdy. Fakt, że rower posiada większe koła wpływa na to, że może on rozwijać większą prędkość oraz nierówności terenu są mniej odczuwalne. Niestety większe koła w rowerze MTB wpływają na jego zwrotność. Patrząc na to z drugiej strony rowery posiadające mniejsze koła, są wolniejsze, bardziej zwrotne oraz mniej komfortowe. Posiadając taką podstawową wiedzę możemy szukać roweru dla siebie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *